Які існують способи знезараження приміщення і чим вони можуть бути корисні? Оставить комментарий

У великих містах в повітрі міститься багато токсичних викидів, мікробів і вірусів. А чистим киснем можливо подихати тільки в заміських місцях, або на природі. 

В процесі робочого дня, особливо в період Covid-19, нашому мозку необхідно отримувати чистий кисень. Тому важливо вибрати профілактичний спосіб знезараження приміщення. Залишається тільки з’ясувати який з них більш надійний.

Кому варто задуматися про знезараження повітря в першу чергу?

Раніше знезараження повітря було актуально тільки в медичних установах. А в наші часи їх застосувують навіть в таких приміщеннях як: житлові будинки і квартири, магазини і маркети, кафе, їдальні, ресторани, торговельні та розважальні центри, офіси, СТО, АЗС, ветеринарні клініки, і будь-які інші громадські заклади. 

Найефективніші способи дезінфекції приміщення

З найефективніших і безпечних приладів для знезараження можна виділити дезінфекцію ультрафіолетовим опроміненням. Це фізичний спосіб дезінфекції.

Ультрафіолетовий опромінювач (лампа)

Відкрите ультрафіолетове опромінення знезаражує повітря значно швидше, причому з ефективністю на 99,9%. Тривалість знезараження приміщення відкритим бактерицидим опромінювачем триває 1 хв / м³.

У процесі відкритого опромінення в приміщенні не повинно бути людей, тварин і рослин. А дивитися на ультрафіолетову лампу строго заборонено. Щоб включити опустіть очі або одягніть сонцезахисні окуляри. Ультрафіолет руйнівно впливає на сітківку ока, шкіру і здатний знищити квіти.

Ультрафіолетовий опромінювач закритого типу (рециркулятор)

Рециркулятори створені за принципом закритої конструкції. Ультрафіолетова лампа знезаражує повітря всередині приладу під металевим корпусом, а вбудовані кулера циркулюють його по всьому приміщенню. Тривалість знезараження приміщення рециркулятору для 30 сек / м³.

В процесі роботи рециркулятора в приміщенні можуть перебувати люди, тварини рослини, так як ультрафіолетове опромінення закрито металевим корпусом.

Прилади середньої ефективності 

Сольова лампа

Це прилад у вигляді шматка солі з лампою розжарювання всередині. Лампа з солі служить профілактичним засобом від вірусів нейтралізує шкідливі організми в повітрі, проте не на 100%. 

Вона також служить гармонійним декором в будь-якому приміщенні. Сіль фарбують в різні ніжні відтінки: рожевий, жовтий, блакитний та інші. 

Знезараження приміщення зволожувачами повітря 

Зволожувач повітря 

Зволожувач повітря оснащений картриджами для води. Вбудований вентилятор розпорошує воду по приміщенню, завдяки чому осідає пил та інші шкідливі речовини перешкоджають здоровому диханню.

Ультразвукові зволожувачі

Ще одна з варіацій зволожувачів повітря, які завдяки ультразвуку дроблять воду і випускають цю хмару в приміщення. Деякі з них оснащені іонізаторами, які дезінфікують повітря. 

Хімічний метод

Один з варіантів потужної, але не безпечної обробки – це хімічна. При виборі ефективного способу дезінфекції, важливо врахувати клас його токсичності для людини. Нижче наведено ряд потужних хімічних дезінфекторів приміщення.

  • Препарати зі змістом хлору. 
  • Кислоти – високотоксичні та максимально небезпечні.
  • Феноли – відносяться до розряду слабких дезінфекторів з неприємним запахом.
  • Формалін – сильний дезінфектор з неприємним запахом.

Наслідки: 

Якщо ви знищуєте мікроби методом хімічної дезінфекції ви завдасте ще більшої шкоди собі та оточуючим людям.

Наслідки можуть бути такими як: 

  • Запаморочення;
  • Нудота;
  • Отруєння;
  • Опік легенів, слизової;
  • Алергічна реакція;
  • Напади астми.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Язык »