Рекомендації щодо захисту від коронавируса 2020

Опис
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) повідомила про спалах захворювання, що походить з міста Ухань, провінція Хубей, Китай, спричинене новим коронавірусом (названий новим коронавірусом у 2019 році (2019 nCoV)).

Перші випадки цього вірусу були пов’язані зі специфічним ринком морепродуктів та тварин в Ухані. Додаткові випадки були виявлені у людей, які не відвідували цей ринок, але відвідували інші ринки або спілкувались із зараженими особами.

Вірус
Збудником хвороби виступає нещодавно виявлений коронавірус, 2019-nCoV.

Коронавіруси є досить поширеними і, як правило, мають симптоми від легкої простуди до помірного респіраторного синдрому, хоча певні штами коронавірусів спричиняють більш важкі захворювання.

Цей нещодавно виявлений вірус знаходиться в тому ж сімействі, що і віруси, що викликають тяжкий гострий респіраторний синдром (ТГРС), який був вперше ідентифікований в Азії в 2003 році, та близькосхідний коронавірусний респіраторний синдром (БКРС), який був ідентифікований у 2012 році із випадками, що спостерігаються і сьогодні .

Основним початковим джерелом для вірусу, який спричинив ТГРС, вважається ссавець з родини криланових кіт циветта, який заразив інших тварин, тоді як початковим джерелом для вірусу, який викликає БКРС, вважаються дромедари (наприклад, верблюди). Джерело походження нового коронавірусу 2019-nCoV на даний момент  невідомо.

Впливназдоровя
Симптоми захворювання, пов’язані з цим новим коронавірусом, схожі на симптоми, що виникають при зараженні грипом та іншими респіраторними захворюваннями, і включають кашель, задишку, лихоманку та утруднене дихання. Мала кількість людей, заражених цим новим коронавірусом, померла.

Поширення
Джерелом поширення нового коронавірусу на людину, можливо, була тварина, що переносить віруси (джерело). Перші випадки траплялися на місцевому ринку продуктів харчування та тварин у Ухані.

Влада підтвердила, що вірус поширився також від людини до людини. Вторинні випадки (поширюючись від людини, а не від початкового носія вірусу) надходили від представників громадськості та медичних працівників, які контактували з іншими зараженими особами. За межами Китаю хвороби вже траплялися в кількох країнах.

Рекомендації
ВООЗ рекомендує регулярно мити руки та прикривати обличчя під час чхання та кашлю, а також уникати контактів з людьми, які виявляють ознаки респіраторних захворювань. ВООЗ також рекомендує ретельно готувати яйця та м’ясо.

До цих пір ВООЗ не дала рекомендацій широкій громадськості щодо використання засобів індивідуального захисту (ЗІЗ), включаючи респіратори. ВООЗ опублікувала посібник для медичних працівників та менеджерів та груп, які займаються профілактикою та боротьбою з інфекціями.

ВООЗ рекомендує застосовувати засоби захисту очей (закриті окуляри або щиток для обличчя) при контакті з пацієнтом у комплекті із захисними рукавичками, медичною маскою та тканиною, стійким до рідини. Під час проведення аерозольних процедур слід застосовувати запобіжні заходи проти повітряних інфекцій, такі як респіратори N95 або FFP2 або їх еквівалент.

Американські центри профілактики та контролю захворювань (CDC) рекомендують людям, інфікованим новим коронавірусом, дотримуватися стандартних запобіжних засобів, включаючи захисні окуляри (носіння закритих захисних окулярів або лицьового щита). Для отримання додаткової інформації відвідайте веб-сайт програми боротьби з інфекціями CDC.

Язык »